Tuesday, 6 May 2014

Edukacja w wolności (pl)


Lubimy tu uczenie się bez przymusu, w wolności, przez zabawę, poprzez doświadczanie i kontakt z innymi. Lubimy uczenie się, a nie nauczanie, podążanie za zainteresowaniami, we własnym tempie, bez narzuconego rozkładu jazdy. Lubimy naukę bez ocen, bez kar i nagród, naukę pełną radości, wynikającą z ciekawości, nietłumionej oczekiwaniami innych.
Mamy tu też przekonanie, że w takich warunkach łatwiej kształtują się takie cechy jak odpowiedzialność za siebie i innych, szacunek, wewnętrzna motywacja czy poczucie własnej wartości. Wierzymy, że w takich warunkach dzieci są szczęśliwe.

Na mapie Wrocławia pojawiąją się światełka - miejsca, w których można uczyć się w wolności. My tutaj niezmiennie kibicujemy Szkole Montessori, ale od jakiegoś czasu także mocno trzymamy kciuki za Mozaikę - Wrocławską Wolną Szkołę.
Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się jak można uczyć się w szkole demokratycznej - Mozaika zaprasza 10.05 o 11:00 na Piknik w Parku Południowym. Więcej informacji pod mozaikowym linkiem :)

Kontakt z Mozaiką: info@edukacjawwolnosci.pl 

4 comments:

 1. Hej, mogę Cię prosić o zaproszenie na ogólnopolską bazę materiałów Montessori, mój mail katarzyna.petit@wp.pl

  Pozdrawiam
  Kasia

  ReplyDelete
 2. Kasia, dodałam Cię :) Pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. Hej, próbowałam dziś pobrać pliki różowego materiału do wydruku i na yahoo nie mogę się odnaleźć, znalazłam info, że pliki do pobrania są na x boksie?
  Proszę napisz jak mogę skorzystać z materiałów, gdzie je znajdę?
  Pozdrawiam

  ReplyDelete